Mintegy 10 százalékos csökkenésre számítanak a pulykaágazat szereplői az idén, a takarmányok és az energia folyamatos drágulása miatt – mondta Csorbai Attila, a Baromfi Terméktanács igazgatója hétfőn. Korábban a három nagy pulykapiaci integrátor – a szarvasi Gallicoop Zrt., a kecskeméti Gallfood Kft. és a sárvári SáGa Zrt. – a tavalyihoz hasonló, csaknem százezer tonna pulyka előállításával számolt 2011-ben, de ma már ez nem várható – számol be a Trade Magazin. Az alapélelmiszerek esetében alkalmazott huszonöt százalékos áfa tartalom kiemelten sújtja a pulykaágazatot, hiszen így a fogyasztás csökkenésével kell számolni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!