A Richter skála szerinti 8,8-as erősségű földrengés volt Japán északi partjától 125 kilométerre, 10 kilométeres mélységben (az Al-Jazeera szerint 24 kilométeres mélységben). A rengés cunamit indított el, ami már elérte a partokat. Autókat, házakat sodort el. A rengést Tokióban is érezni lehetett. Áldozatokról és az anyagi károk mértékéről egyelőre még nem érkeztek hírek. Az AFP hírügynökség szerint Kiyagiban többen megsérültek, halottakról azonban nem tudnak. Az egyik gyárból sűrű füst száll fel Tokió külvárosában. A japán NHK televízió cunami által elsodort házakat, teherautókat mutat Onahama városból. A rengés után Tokióban leállították a vasúti és légi közlekedést.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!