Széleskörű kulturális együttműködésről írtak alá megállapodást csütörtökön Szombathelyen a szlovéniai Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség, a Vas Megyei Közgyűlés, valamint a Zala Megyei Közgyűlés elnökei. A két megye és a Muravidéki magyarság együttműködése jelentős múltra tekint vissza, hiszen már 19. alkalommal kötöttek hasonló megállapodást a felek. Horváth Ferenc, a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség Tanácsának nemrég hivatalba lépett elnöke az ünnepélyes aláírás előtt hangsúlyozta: a két magyar megyével való együttműködés nélkül a muravidéki magyarság kulturális élete, értékeinek megőrzése nem lenne azon a magas szinten, ahol jelenleg van. Az aláírt együttműködési megállapodás kiterjed a két megyében és a Muravidéken működő könyvtárak és levéltárak, valamint a múzeumok, közművelődési intézmények, művészeti együttesek közötti együttműködésre, ezen belül programok és szakemberek cseréjére, valamint a kínálkozó pályázati lehetőségek közös kihasználására.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!