Magyar vásárlók Ausztriában

Egyre többen járnak át vásárolni a nyugat-magyarországi régióból a szomszédos Burgenlandba – olvasható a vasmegye.hu-n. A határ melletti osztrák tartományban több olyan bevásárlóközpont is nyílt az elmúlt években, amely a magyarok vásárlási igényeit teljes egészében kielégíti. A bevásárlóturizmus jelensége az osztrák és magyar szakembereket egyaránt foglalkoztatja. 2010-ben 130 millió eurót vásároltak el a magyarok a szomszédos Burgenlandban. Ez a kelet-ausztriai tartomány tavalyi éves összforgalmának az ötöde. A legtöbben Győr-Moson-Sopron és Vas megyéből járnak ki vásárolni, főként ruhát, cipőt, élelmiszert, és elektronikai cikkeket. Nemcsak a jó minőség és az alacsony árak miatt választják a magyarok Ausztriát. Az osztrák szakemberek szerint átalakulóban vannak a vásárlási szokások. Az emberek a széles kínálatú bevásárlóközpontokat részesítik előnyben.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek