Radioaktív szivárgás Japánban

Robbanás történt a fukusimai atomerőműben, a szivárgás miatt a térségben veszélyes mértékűre nőtt a sugárzás – jelentette be beszédében a japán kormányfő. A robbanás után keletkezett tüzet eloltották, az erőmű húsz kilométer sugarú körzetében már szombaton evakuálták a lakókat. A radioaktív felhő közben elérte Tokiót, a japán fővárosban pánik tört ki, az emberek élelmiszer felvásárlásba kezdtek, nagyon sokan elhagyták a várost. A hatóságok felszólították a lakosságot, hogy ne vásárolják fel az élelmiszert, mert az akadályozza a földrengés és a szökőár sújtotta területek ellátását. A Tokiótól 240 km-re lévő Fukusima atomerőműve a múlt pénteki, több mint tízezer halálos áldozatot követelő földrengés és az azt követő szökőár miatt sérült meg. A károk és a veszély elhárításán azóta dolgoznak a szakemberek, de közben az egyik reaktor magja olvadásnak indult, és megnőtt a radioaktív sugárzás a térségben.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek