Mától lép hatályba az a kormányrendelet, amelynek célja, hogy biztonságosabbá tegye a zenés-táncos szórakozóhelyek és rendezvények működését. Az új szabályozás értelmében a rendezvények szervezőinek nemcsak bejelentési, hanem engedélykérési kötelezettségük is van. Ugyancsak fontos szigorítás, hogy az engedélykérőnek részletes biztonsági tervvel is rendelkeznie kell, amely tartalmazza a menekítési tervet és a biztonsági személyzet létszámát is. Fontos újítás, hogy a hatóságok ideiglenesen bezárhatnak egy helyszínt, sőt az engedélyt is visszavonhatják, amennyiben hiányosságokat tapasztalnak. A zenés-táncos rendezvények szervezői korlátozhatják a fiatalkorúak beléptetését, illetve az alkohol- és dohányfogyasztás megelőzésére karszalaggal láthatják el a vendégeket. Dr. Szele Györgyi, az Igazgatási Osztály vezetője rádiónknak elmondta, a West Balkánban történtek óta több szórakozóhelyet is ellenőriztek, és csupán kisebb hiányosságokat találtak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!