„Borzalmas, a legrosszabb napokra emlékeztet a folyó állapota” – mondta a Magyar Hírlapnak Soós Zoltán, a Pronas szentgotthárdi természetvédelmi szervezet elnöke. Soós szerint a hetek óta jelentkező intenzív habzás biztosan nem természetes eredetű, ám azt, hogy konkrétan mi okozza, egyelőre senki sem tudja. Információi szerint a part menti három bőrgyárból már csak a jennersdorfiban nem üzemel teljes kapacitással a tisztítóberendezés. A Rába szentgotthárdi szakaszán hosszas szünet után hat-nyolc hete észlelték újra a szennyezést. Az osztrák oldalon felállított mérőállomás adatai azonban továbbra sem mutatnak rendkívüli változásokat. Március 8-án az Szövetségi Környezetvédelmi Hivatal munkatársai átvették a Pronas által a korábban gyűjtött hab-, illetve vízmintákat, és továbbiakat is lefölöztek a Rábából. A vízminták elemzését e hét végére ígérte az Umweltbundesamt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!