Közmunkásokat foglalkoztatnának a Markusovszkyban – írja az elemzésközpont.hu. Marton Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés alelnöke elmondta: a megye legnagyobb egészségügyi intézményében tudnának közmunkásokat foglalkoztatni, elsősorban betegágyak mellett, szakképzettséget nem igénylő kisegítő munkára. Vas megyében a megyei kormányhivatal tájékoztatása szerint rövid időtartamú közfoglalkoztatásba 2 ezer 647 ember lenne bevonható, eddig 83-an kezdték meg a munkát, a legtöbben Kőszeg és Körmend térségében. Az országos közfoglalkoztatási pályázaton első körben eddig négy vasi cég pályázott, a Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság, a Szombathelyi Erdészeti Zrt., az Őrségi Vízrendezési Társulat és az Őrségi Nemzeti Park nyert támogatást közfoglalkoztatásra. A nyertes pályázók közül három csak Vas megyében foglalkoztat, összesen 190 embert.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!