Bűncselekmény hiányában felmentette a Veszprémi Városi Bíróság kedden a Vasútegészségügyi Kht. szombathelyi központjának volt orvos-igazgatóját, két orvost, a centrum két gazdasági igazgatóját és főkönyvelőjét -tudta meg az MTI. A vádirat szerint a kht. igazgatója vállalkozói szerződést kötött a szombathelyi Juvo-Med Bt. orvos vezetőjével gyermekgyógyászati és allergológiai szakrendelések elvégzésére, a szakrendelés keretében elvégzett beavatkozások után járó egészségbiztosítási térítési díj a bt.-t illette meg, a bt. azonban 25 millió forinttal kevesebbet kapott. A vád kitért arra is, hogy két másik orvos vállalkozói szerződést kötött a kht.-vel, ugyanakkor fiktív munkaviszonyt is létesítettek, így 1,4, illetve 1,5 millió forint vagyoni hátrányt okoztak az orvos igazgató tudtával a kht.-nek. A gazdaság igazgatók pedig a munkavégzést igazoló iratok nélkül engedélyezték a pénz kifizetését. A bíróság megállapította: mindkét doktornő tevékenysége jól elkülöníthető volt, s az általuk teljesített pontszám is, így a kifizetések nem voltak jogtalanok.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!