A Quilpué városában működő intézmény ötlete két Csillagok háborúja rajongó felnőttől származik, akik 6 és 12 év között gyerekeknek próbálják megtanítani „az erő” használatát. Az ifjú padawanok többek között harcművészetet és meditációt tanulnak, mesterüket pedig a híres jelmondattal, „Az erő legyen veled”-del köszöntik. A fiatal Jedi-jelöltek természetesen fénykarddal is tanulnak vívni. A Jedi lovagságig hosszú út vezet, addig is a jelölteknek 75 dollárt kell fizetniük havonta a heti egyszeri képzésért. A Jedi-diplomát legkevesebb három év alatt lehet megszerezni. Az erő mindenesetre a chileiekkel van, a képzés második évére megduplázódott a tanítványok száma.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!