Osztálykán Ágnes országgyűlési képviselő, Hankó János, az LMP Országos Választmányának tagja és Gulyás Pál, ináncsi önkormányzati képviselő ma délután Hejőszalontára utazik, hogy részt vegyen a helyiek által szervezett élőláncban és szolidaritásukat fejezzék ki a helyi roma közösséggel. A tiltakozás oka, hogy a Jobbik erődemonstrációra készül a településen, amellyel a romákat akarják megfélemlíteni – írja a párt közleménye.
Az LMP-s politikusok a kormánynak is üzenni akarnak, hogy Gyöngyöspata után még egyszer nem hagyhatja cserben a rá bízott ország egyetlen négyzetcentiméterét sem.