Csaknem két éve foglalkozik autista fiatalok segítésével Szombathelyen a Holnap Háza Lakóotthon, amely családok kezdeményezésre jött létre. A szülőket az Esőemberke Alapítvány fogta össze, az intézmény pályázati támogatásokból valósult meg. Jelenleg 9 fiatal él az otthonban, ők az iskola utáni speciális fejlesztést és ellátást is megkapják itt. A házon belüli foglalkoztatást, illetve a védett munkahelyeken történő munkavégzést is biztosítják számukra. Az otthon az április 2-i Autisták Világnapjára is készült: a „Ragyogjon minden kékben az autista emberekért!” országos akcióhoz kapacsolódva felhívásukra néhány Fő téri üzlet kirakata is kék színben pompázik hétfő estig Szombathelyen - tudtuk meg Jene Judit intézményvezetőtől.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!