Kétharmadból egyharmadra csökkent a Fidesz támogatottsága

A jelenleg kormányzó Fidesz - bár magasabbról indult, mint bármelyik korábbi párt - tíz hónappal a választás után népszerűtlenebb, mint a Medgyessy Péter alatti MSZP volt - írja a Republikon Intézet gyorselemzése nyomán a Népszabadság. A Republikon Intézet az 1998 és 2010 közötti kormányok közvélemény-kutatási eredményeit hasonlította össze legújabb gyorselemzésében, a Tárki és az Ipsos teljes népességre vonatkozó adatait felhasználva. Ezek alapján kijelenthető: a kormány elvesztette a 2010 májusában mért támogatóinak közel harmadát. Ez a Gyurcsány-kormány visszaeséséhez hasonló mértékű veszteség. A Fidesz-kormány jelenlegi támogatottsága ugyanakkor nem éri el a teljes választókorú népesség harmadát. Ilyen alacsony népszerűséget is csak a Gyurcsány-kormány esetén láttunk.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek