Teljesen megújult a Szűrcsapó utcai Óvoda

Projektzáró ünnepséget tartottak kedden délelőtt a Szűrcsapó utcai Óvodában, ahol uniós támogatással, mintegy 76,2 millió forintbó újult meg az intézmény. Az ünnepségen Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata nevében dr. Puskás Tivadar polgármester mondott köszöntőt, az ünnepségen részt vett dr. Ipkovich György országgyűlési képviselő, a város korábbi polgármestere is.

A fejlesztés során megvalósult a vizesblokkok teljes körű felújítása, a homlokzat hőszigetelése, a nyílászárók cseréje, a beltéri burkolatok felújítása. Az épülethez hozzáépítettek egy, a jelenlegi előírásoknak megfelelő tornaszobát, valamint a bejárathoz egy orvosi szobát és szélfogót, a földszinti csoportszobákhoz fedett pihenőteraszt. Az intézmény arányos akadálymentesítésére is sor került. A kivitelezés 2010. november 15-én zárult, a fejlesztés második üteme eszközbeszerzés volt, melynek során óvodai bútorokat, továbbá készség- és képességfejlesztő játékokat vásárolt az intézmény. Négy óvodai csoportban kicserélték a gyermekszékeket-, asztalokat, valamint a steppelt ágyneműkkel ellátott fektetőket. Az óvoda udvarának különlegessége lett még a kockakirakó, ami Szombathely épített örökségeit, illetve értékeit segíti megismerni. Az ügyességi játék egyrészt a városban található épületek, másrészt szobrok kirakását teszi lehetővé.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek