Ennyi jött össze a személyi jövedelemadók felajánlott egy százalékából tavaly az egyházaknak. A legtöbbet a Magyar Katolikus Egyház kapta, több mint 3 milliárd forintot. Második legnagyobb összeg a református egyháznak jutott, szám szerint több mint 1 milliárd forint. A Magyarországi Zsidó Hitközségek szövetsége több mint 65 millió, a Hit Gyülekezete pedig több mint 61 millió forintnyi felajánlást kapott. Az első húsz legtöbb pénzt kapó között szerepel például a Noé az életért közösség, a Magyarországi karma-kagyüpa közösség vagy a Hetednapi adventista egyház. Az egyházak száma mindeközben jelentősen csökkenhet: az új egyházi törvény szerint ugyanis a történelmi és az úgynevezett elismert egyházi kategóriák között nem lesz túl nagy különbség az állami megítélés szempontjából, a harmadik kategória, az egyházi egyesületek ugyanakkor várhatóan kikerülnek az egyházi törvény hatálya alól. Így tehát nem minősülnek majd egyháznak - erről beszélt Szászfalvi László, az egyházakért is felelős államtitkár. A változások azt jelentenék, hogy a jelenlegi körülbelül 300-ról 100 alá csökkenhetne az egyházak száma.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!