Helyükre kerülnek a „buborékok” Répcelak fő terén

Végéhez közelednek a szökőkút építési munkálatai, az alapzat már korábban elkészült. A 33 db gömböt, illetve félgömböt a napokban helyezik el - számol be a város honlapja. Simor Márton szobrászművész a szén-dioxid feltörését ábrázoló különböző méretű „gránitbuborékok”-at alkotott, melyek három színárnyalatból készültek. A zöldes árnyalatú, úgynevezett olive green gránitot Indiából szerezték be. A medencét április közepén töltik fel, a víz 14 fúvókából fog áramlani. A szökőkút alján nyolc lámpa világítja majd meg esténként a különleges alkotást.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek