Őrizetbe vettek egy magyar nőt a perui főváros, Lima nemzetközi repülőterén, mert több mint kilenc kilogramm kábítószert találtak a nála lévő dupla fenekű bőröndben - írja a NOL. A magyar nővel együtt hat külföldi feltételezett kábítószer-csempész akadt fenn a héten a limai repülőtéren, három spanyol, egy holland és egy német állampolgár. Fejenként 6,5-14,4 kilogramm kokaint találtak náluk. A legfiatalabb gyanúsított a holland őrizetes, aki 18 éves. A csempészek közül az egyik spanyol folyékony halmazállapotban, samponosflakonokban próbálta kijuttatni a kokaint a dél-amerikai országból. Egyik honfitársa élelmiszer közé rejtette el - csakúgy, mint a német csempész -, míg a fiatal holland ruhába itatva akarta kicsempészni a drogot. Elkaptak egy perui állampolgárt is, aki összesen másfél kilogramm kokaint nyelt le kapszulákban. Kolumbia után Peru a második legnagyobb kokacserje-termesztő a világon; a dél-amerikai országban grammonként néhány dolláros áron beszerezhető kokaint Európában sokszoros áron lehet továbbadni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!