Csak találgatni lehet, mi okozza a szennyezést. A hazai szakemberek az osztrák laborvizsgálatoktól várják a magyarázatot - írja a vasmegye.hu. Február óta nem először néz ki így a Rába Szentgotthárdnál. A környezetvédők mindennap egy 10-es skálán jelzik a szennyezés fokát. Szerintük ez most 6-os, 7-es erősségű. Bár több vizsgálat is történt, a mostani habzásra egyelőre nincs magyarázat. A vízügyi szakemberek szerint tavasszal a pollenkoncentráció is okozhat szennyezést. Korábban egyértelműen a bőrgyárak technológiáját okolták a habzásért, de azóta megépültek a korszerű tisztítóberendezések. Ezért most az osztrák laborvizsgálatok eredményét várják.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!