Magyarországon nem állt fenn alkotmányozási kényszer, az új alaptörvény megalkotása azonban a kétharmados többséggel rendelkező Fidesz-KDNP pártszövetség számára kötelezettség volt, hiszen egy ideiglenes alkotmány került leváltásra, amelynek preambulumában is szerepelt, hogy az Országgyűlésnek majd újat kell alkotnia helyette - hangoztatta kedden Szombathelyen Salamon László, a KDNP országgyűlési képviselője. Az alkotmány előkészítő bizottság elnöke szerint így is sokat késett az új alkotmány, hiszen a rendszerváltás óta húsz év telt el, ám eddig hiányzott az ahhoz szükséges parlamenti többség, vagy a politikai akarat. Az ellenzék és az új alkotmány bírálóinak magatartásával kapcsolatban a kereszténydemokrata politikus kijelentette: ha az új alkotmány az első betűjétől az utolsóig nem felel meg egy adott ember elképzeléseinek, nem lehet arra ok, hogy durcásan az egészet elutasítsa.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!