A Népszabadságnak nyilatkozó Kolláth György alkotmányjogász rámutatott: a szövegben mindössze az szerepel, hogy az új alaptörvény 2012. január elsejével lép hatályba, ám az nem, hogy a jelenlegit ugyanezen aktussal egy időben hatályon kívül helyezik. Így viszont formailag két hatályos alkotmány lenne januártól. Az alkotmányjogász "botrányos szakmai bakinak" nevezte ezt. Gulyás Gergely, a már megszűnt alkotmány-előkészítő eseti bizottság alelnöke a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában úgy reagált: a záró rendelkezések között egyértelműen megtalálható, hogy külön jogszabály fog rendelkezni a további átmeneti rendelkezésekről az egyes tisztségekkel kapcsolatosan, ott hatályon kívül fogják helyezni a régi alkotmányt, illetve hogy a későbbi törvény egyébként is lerontja a korábbit.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!