Feljelentették a polgármestert, a jegyzőt, sőt az egész önkormányzatot Felsőcsatáron, mert rendeletben írták elő, hogy ki kell vágni egy sor fenyőt – számol be a TV 2 Tények című műsora. Eddig 70 fát vágtak ki és a rendelet alapján még ugyanennyit kellene. Több lakó szerint ez teljesen indokolatlan természetkárosítás, az önkormányzat a lakosság akaratával és kérésével ellentétesen cselekszik. Kratochwill Attila polgármester azt mondja: minden szabályos volt és nem követtek el törvénysértést, a szakérői vizsgálatok alapján ugyanis többfajta szú is megtámadta a fákat. Ha megvárják, hogy tönkremenjenek, akkor nem tudják eladni és a helyükbe újakat telepíteni. Most vizsgálják, hogy történt-e szabálytalanság az ügyben. Két éve egyébként Felsőcsatár adta az ország karácsonyfáját.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!