Hende Csaba honvédelmi miniszter szerint fel kell készülni a kibernetikai és az energetikai biztonságot fenyegető veszélyekre –értesült az MTI. A NATO a stratégiai koncepciójában komoly figyelmet szentel az új veszélyeknek, és még az idén új kibernetikai irányelveket és cselekvési tervet dolgoz ki – mondta a tárcavezető pénteken, a Nyugat-magyarországi Egyetem Társadalomtudományok, Nemzetközi és Európa-tanulmányok Intézet szombathelyi szimpóziumán. Megfogalmazása szerint forrongó, változó világban élünk, új típusú fenyegetések jelentek meg; a tömegpusztító fegyverek terjedése és a terrorizmus fenyegetettsége mellett nagyobb szerepet kapnak a technikai fejlődésekből fakadó, a kibernetikai és az energetikai biztonságot fenyegető veszélyek, amelyekre a közösségeknek fel kell készülniük. E veszélyek miatt a hadtörténelem új fejezete nyílt meg, és korábban nem létező hadszíntér keletkezett.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!