Emlékülést, mentési bemutatót, elsősegélynyújtó versenyt is tartanak ma a vasi városban. A sárvári vár falai közé költözik a szombathelyi Fúsz Ernő Mentőmúzeum régi mentéstechnikai eszközöket, archív képeket, dokumentumokat bemutató vándorkiállítása is. A tárlat egyik érdekessége az ötvenes években, és a Heine-Medin-járvány idején is használt vastüdő lesz; a mai napig élnek az országban olyan emberek, akik ennek az eszköznek köszönhetik az életüket. A programokat mentőjárművek felvonulása, kimentési bemutatók, látványos történelmi harci bemutatók teszik még mozgalmasabbá. Hagyományos mentőnapi programnak számít a gasztronómiai verseny is; a Sárvári Mentőállomás vaddisznóhússal járul hozzá a különleges menühöz, ezen túl pedig szabad kezet ad, így mindenki ízlése, vagy az otthonról hozott, jól bevált recept szerint főzhet. (MTI)
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!