A Szegedi Nemzeti Színházban rendezték meg szombaton a 7. Országos és 2. Nemzetközi Simándy József Énekverseny díjátadó gálakoncertjét, amelyen Szőcs Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkára köszöntőjében hangsúlyozta: olyan egyedülálló viadalról van szó, amely a kezdőtől a legmagasabb szintig átfogja a magánének-oktatást. A verseny névadója Simándy József 100. születésnapját öt év múlva ünnepeljük. A nemzetközi zsűri három nap alatt több mint száztíz versenyző 3-3 produkcióját értékelte. A legifjabbak között a szombathelyi baritonista, Foki Dániel nyerte el a 100 ezer forinttal járó 1. díjat. A viadal győztesei részt vehetnek a szeptember 17-i, balatongyöröki emlékkoncerten is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!