Mikes János megyés püspökre emlékeznek Szombathelyen. Gróf Mikes János megyés püspökre emlékeznek az idén a Szombathelyi Egyházmegyében, tiszteletére emlékévet hirdetnek - jelentette be pénteken Veres András szombathelyi megyés püspök, aki az egyházmegyei múzeum és kincstár épületében megnyitott egy numizmatikai kiállítást. Veres András köszöntőjében elmondta: száz évvel ezelőtt nevezték ki gróf Mikes János püspököt a Szombathelyi Egyházmegye élére, és noha az emlékév hivatalosan csak novemberben kezdődik meg az ünneplés már elkezdődik ennek a kiállításnak a megnyitásával Szombathelyen. A hajdani püspök numizmatikai gyűjteményéből száztíz darabot állítottak ki, de ezek mellett megtekinthetők a tárlaton a későbbi szombathelyi püspökök, köztük Konkoly István nyugalmazott püspök és a jelenlegi megyés püspök, Veres András gyűjteményének legérdekesebb darabjai is. Az időszaki kiállítás szeptember 30-ig látható.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!