A közoktatási intézményrendszer átszervezését tervezik

A Vas Megyei Önkormányzat a közoktatási intézményrendszer átszervezését tervezi, mely érinti a körmendi szakképző iskolát is. A középfokú oktatás feladatait a körmendi önkormányzattal kötött megállapodás alapján a megye látja el, így az átszervezéshez a város előzetes jóváhagyása szükséges. A Képviselő-testület javaslata szerint a Rázsó Imre Szakközépiskola és Szakiskola átszervezése olyan módon történne, hogy a körmendi intézmény székhelyintézmény szerepet töltene be, a vasvári Béri Balogh Ádám Posta és Bankforgalmi Szakközépiskola pedig a továbbiakban a körmendi intézmény tagintézménye lenne. Ugyanakkor legkésőbb májusban az önkormányzatoknak meg kell állapodniuk az intézmények további működtetésében, a megállapodás megújításában, mivel az újbóli meghosszabbítás nem járható a megállapodás egyes elemei elavultak, érvényüket vesztették.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek