Nem engedtek haza csaknem 70 dolgozót az egyik szombathelyi elektronikai cégtől, mert eltűnt egy tonna réz – számol be a TV2 Tények című műsora. A milliós lopással 3 dolgozót gyanúsít a rendőrség. Miután észrevették a lopást, a műszak végén a dolgozókat nem engedték haza azért, hogy meghallgathassák őket: mit tudnak a lopásról. Voltak, akik hajnali háromig odabenn voltak. Arról, hogy törvényesen tartották-e bent a dolgozókat, a munkaidő lejárta után, eltérnek az álláspontok. Egy ügyvéd szerint csak bizonyos feltételek mellett lehet bent tartani a dolgozókat. A cégnél viszont azt mondják: aki akart elmehetett, senkit nem kényszerítettek. A meghallgatás során több dolgozóról kiderült, hogy benne volt a rézlopásban. Őket a cég azonnal elbocsátotta. A Tények információi szerint még tovább zajlik a nyomozás, ugyanis az ügyben érintettek külsős sofőrök is, akik a telephelyről elvitték a lopott árut.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!