Elhunyt Szombathely volt tanácselnöke

Czinzek Miklós 1977-től 1989-ig volt Szombathely városi tanácselnöke. Reformer politikusnak tartották, vezetése alatt érzékelhetően fejlődött a város. Az ő idejében épült például a jelenlegi polgármesteri hivatal, amelyre – a párt rosszallása ellenére – a Városháza felirat került ki. A 80-as években jelentősen bővültek a város kapcsolatai Ausztriával, sokak szerint Czinzek Miklós volt a háború utáni első polgármestere Szombathelynek.

Tanácselnöki posztjáról 1989-ben távozott, utóda, Elek Tibor Pro Urbe-díjat adott át Czinzek Miklósnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek