Czinzek Miklós 1977-től 1989-ig volt Szombathely városi tanácselnöke. Reformer politikusnak tartották, vezetése alatt érzékelhetően fejlődött a város. Az ő idejében épült például a jelenlegi polgármesteri hivatal, amelyre – a párt rosszallása ellenére – a Városháza felirat került ki. A 80-as években jelentősen bővültek a város kapcsolatai Ausztriával, sokak szerint Czinzek Miklós volt a háború utáni első polgármestere Szombathelynek.
Tanácselnöki posztjáról 1989-ben távozott, utóda, Elek Tibor Pro Urbe-díjat adott át Czinzek Miklósnak.