Adóparadicsom született a Dunántúlon

Törvényes úton legális adóparadicsomot hozott létre a Győrtől nem messze lévő Tápszentmiklós - írja a Magyar Nemzet. Az idei évtől ugyanis sem iparűzési adó, sem pedig építményadó nincs. Ennek köszönhetően két hónap alatt már 23 cég települt oda, zömmel szállítmányozók. Kovács József polgármester szerint tavaly 49 kisvállalkozás működött az ezerlelkes faluban, tőlük évi csaknem 4 millió forintnyi iparűzési adót tudtak beszedni. Erről mondtak le ebben az évben, de már látszik, hogy beigazolódtak a számítások: A fuvarozók gépjárműadó címén 2012-ben legalább 20 millió forintot fizetnek majd be a községnek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek