Paczolay Péter alkotmánybírósági elnök hároméves mandátuma július elején jár le, utódját pedig a még hatályos jogszabályok szerint a testület tagjai választják meg saját maguk közül, titkos szavazással. A Lázár János és Balsai István képviselők által benyújtott alkotmánymódosító javaslat viszont elveszi az alkotmánybíróktól az utolsó választás lehetőségét is: a taláros testület vezetőjét az alkotmánybírók közül az Országgyűlés választja meg kétharmados többséggel, mandátuma pedig alkotmánybírói megbízatása végéig szól. A két képviselő azért ajánlja elfogadásra javaslatát, mert indokolásuk szerint „a jogértelmezési viták elkerülés érdekében az átmenet pontos meghatározása szükséges” - írja a FigyelőNet.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!