Új név a szentgotthárdi Opelnek

Új névvel működik tovább a szentgotthárdi Opel gyár. Az eddigi General Motors Powertrain-Magyarország Kft. neve Opel Szentgotthárdra változott – értesült a Világgazdaság Online. A névváltoztatás célja az Opel márkanév megítélésének és elismertségének erősítése volt – áll a cég közleményében. A húsz éve alapított szentgotthárdi motor- és sebességváltó gyár szerepe a következő években nagymértékben felértékelődik, hiszen a jelenlegi gyártókapacitás mellett 500 millió euró beruházással egy teljesen új motorgyár épül, amelyben már a jövő év végén elindul a termelés. Ez azt is jelenti, hogy az Opel Szentgotthárd termékpalettája jelentősen kibővül: három új motorcsalád készül majd a gyártósorokon. Az új beruházás 800 új munkahelyet teremt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek