A népegészségügyi prevenciós programok hatékonyságának javításáért kétnapos európai uniós szakértői konferenciát tartanak hétfőn és kedden Budapesten - közölte az egészségügyért felelős államtitkárság vasárnap az MTI-vel. A Tegyünk a megelőzésért! című konferenciának, amely egybeesik a keddi, dohányzásmentes világnappal is, az a célja, hogy támogassák a tagállamokat népegészségügyi stratégiáik, cselekvési terveik korszerűsítésében és végrehajtásában. Ezen a területen "azonnali cselekvés, beavatkozás szükséges" - olvasható a közleményben. Ennek érdekében arról tárgyalnak majd, hogyan növeljék a táplálkozással, fizikai aktivitással és dohányzással kapcsolatos népegészségügyi megelőzési programok hatékonyságát, miként segítsék a legjobb gyakorlatok elterjesztését országokban. Az Európai Bizottság, az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet és a WHO Európai Regionális Irodájának támogatásával megrendezésre kerülő eseményen szó esik a szív- és érrendszeri megbetegedésekről, a daganatos és a krónikus légzőszervi megbetegedésekről, az elhízásról és a második típusú diabéteszről is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!