Tíz település polgármestere között Jánosháza első embere is nyílt levében fordult Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszterhez, melyben a 2011. évi várossá nyilvánítási pályázat mielőbbi elbírálását kérik - tudta meg az MTI. Azt írják: nem hivatalosan tudomásukra jutott, hogy az idén januárban benyújtott és a kormányhivatalok által befogadott pályázatokat nem bírálja el az illetékes bizottság, helyette új feltételekkel és más időpontban írják ki a pályázatot. A települések vezetői igazságtalannak érzik a döntést; úgy vélik, hogy a városi cím birtokában megvalósíthatóbbá válnának településfejlesztési céljaik és vonzóbb lenne a településük. Jánosháza mellett Csákvár, Hőgyész, Jászladány, Kerepes, Lepsény, Lébény, Onga, Sülysáp és Verpelét polgármestere írta alá a levelet. Az MTI megkeresésére a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium azt közölte, hogy még vizsgálják a tárca illetékességét az ügyben.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!