A Vas Me4gyei Főügyészség folytatja a vesztegetés gyanúja miatt indított nyomozást. Dr. Székely Tamás sajtószóvivő közölte, hogy a nyomozás határideje július 20., ennél többet a nyomozás érdekeire hivatkozva nem mondott.
A „tízszázalékos” ügy tavaly szeptemberben robbant ki, egy Népszava cikk nyomán, amelyben azt írták, hogy szombathelyi fideszes képviselők tíz százalékos csúszópénz fejében ígértek városi megrendeléseket építőipari és beszállítói cégeknek. A feljelentést a szombathelyi MSZP szervezet tette.