Épülhet a vépi biogázerőmű

Mintegy 14 milliárd forintból a Vas megyei Vép határában építene 15 megawattos biogázerőművet az osztrák tulajdonban lévő BNRG Kft. − értesült a Napigazdaság. Az üzem nemcsak áramtermelésre, hanem biodízel-üzemanyag előállítására is alkalmas lenne. A társaság emellett tervezi egy 17 milliárd forintos biomassza-erőmű építését is a térségben. Ennek fűtéséhez évi mintegy 125 ezer tonna, elsősorban erdészeti alapanyagot és faipari hulladékot használnának fel. A cég a biomassza-erőmű építéséhez már megkapta a környezetvédelmi engedélyt, a beruházást támogatja a vépi és az ugyancsak érintett táplánszentkereszti önkormányzat is. Az elektromos áramot és hőt termelő erőművet a szombathelyi távhőszolgáltatásba is bekapcsolnák.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek