Tovább terjeszkedik a GYSEV

A Kisalföld napilap információi szerint terjeszkedik az osztrák érdekeltségű Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Zrt. A lap úgy tudja előrehaladott tárgyalások zajlanak arról, hogy idén decembertől a GYSEV átveszi a MÁV-tól a Szombathely-Kőszeg 16 kilométeres, a Szombathely-Zalaszentiván 80 kilométeres, a Rajka-Porpác-Szombathely 110 kilométeres, illetve a Körmend Zalalövő 23 kilométeres szakaszát, a személyzettel együtt. E vasútvonalak tulajdonjoga továbbra is az államé marad, csak a kezelői jog szállna át a GYSEV-re. Ezek a szakaszok felújításra szorulnak, továbbá villamosításra is. Az érintett szakaszokon kezdetben a jelenlegi szerelvényekkel oldanák meg a személyszállítást, majd ezek szerepét folyamatosan átvennék a GYSEV járművei.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek