Hegyeshalom közelében hétfőre virradóra egy szlovák rendszámú kamion frontálisan ütközött egy cseh turistákat szállító busszal. A kamion előzőleg egy lengyel nyerges vontatóval koccant, majd a túlsó útpályára áttérve a turistabuszba rohant. A baleset következtében két ember életét vesztette, egy ember életveszélyes, 21 súlyos, 29 pedig könnyebb sérülést szenvedett. A rendőrség tájékoztatása szerint a balesetben a szlovák kamion sofőrje és a cseh autóbusz váltósofőrje halt meg. A sérülteknek körülbelül a fele, összesen 25 ember térhet haza hétfőn Csehországba - tájékoztatta Ladislav Lukacs konzul az MTI-t. A legsúlyosabb sérülteket a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházba szállították; ott ápolják az életveszélyben lévő sérültet is. A többieket a mosonmagyaróvári, illetve a tatabányai kórházban látták el. Az MTI információja szerint egy Hajdúszoboszlóról Csehországba tartó, nyugdíjasokból álló csoport utazott a buszon. A félpályás útzárat délután négy óra körül oldották fel a baleset helyszínén.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!