Az információt Gyurcsány Ferenc közölte Facebook-oldalán, azaz: "Beszéltem Szilvásy családjával. Annyi világos, hogy Gyurit hajnalban őrizetbe vették, és államellenes bűncselekménnyel gyanúsítják. Gondolom, kémkedéssel, mint korábbi beosztottját, Galambos Lajost." A Hírszerző még pénteken számolt be arról, hogy az ügyészség Galambos Lajos, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatójának ügye kapcsán vizsgálódik Szilvásy György egykori titokminiszter ügyletei után, a rendőrség pedig pénteken az esti órákban házkutatást is tart nála. A Magyar Nemzet az intézkedést az Egymásért, Egy-Másért Alapítvány ügyével hozta összefüggésbe; mint írták, Galambos Lajos az alapítvány kuratóriumának tagja volt, és az ügyben egy aktív, valamint egy volt NBH-s munkatársa is érintett.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!