Év eleje óta 100 méter magas széltornyok állnak Ikerváron. Egy spanyol energiavállalat telepítette őket, hogy az itt termelt energiát értékesítse - írja a vasmegye.hu. A spanyolok 23 országban vannak jelen a világon. Magyarországon a Komárom-Esztergom megyei Kisigmándon és a Vas megyei Ikerváron van szélparkjuk, ezek összesen 158 megawatt kapacitással rendelkeznek. Ikerváron 17 darab 2 megawattos szélkerék termeli az energiát. A beruházó a park 30 éves működésére szerzett jogosultságot. A szélerőművek által itt termelt energiát 15 évig kötelező átvételi rendszerben, az ezt követő másfél évtizedben pedig a szabadpiacon értékesíti. A spanyol vállalat 2006-ban 330 megawattnyi energiatermelésre kapott engedélyt az Energiahivataltól. Mivel ezt az energiaszintet még nem érte el, két további 48-48 megawatt teljesítményű szélpark telepítését tervezi a Kisigmándhoz közeli Mocsán.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!