Testvérvárosi kapcsolat a svájci Rotkreuz városával

A körmendi önkormányzat legutóbbi ülésén Bebes István polgármester tájékoztatta a képviselőket, hogy a kapcsolat kiépítésében a kulturális összefogáson kívül, nagy hangsúlyt kap a gazdasági együttműködés, a konkrét projektek kidolgozása is. A svájci település a megújuló energiák központja is, ebben, és a gazdasági élet más területein is jelentős lehetőségeket tartogat az összefogás. A klasszikus testvérvárosi kapcsolat kiépítése mellett egy éven át egy 20 millió forintból megvalósuló Egészségmegőrző projektben működnek együtt a felek. Ennek során többek között svájci, illetve magyar sportszakértők, edzők, aktívan sportoló személyek közreműködésével rendeznek szemináriumokat workshopokat. Ezen kívül szívteljesítmény mérő eszközt is beszereznek, valamint kialakítanak egy edzőtermet is. A programban a tervek szerint 500 fő vesz részt Körmenden.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek