Erről Gálig Zoltán, a Képtár igazgatója beszélt a Bartók fesztivál egyik kísérőrendezvényén. A jelenlegi finanszírozás tükrében ugyanis - várhatóan az év végére - jelentős költségvetési hiányt halmozhat fel az intézmény. A közös fenntartású intézmény költségvetéséhez a megye idén 30, míg a város 25 millió forinttal járul hozzá. Év végére azonban várhatóan több millió forint lesz a hiány, mivel nem érkezett meg a várostól az Iseum által használt helyiségek tavalyi 2,3 millió forintos bérleti költsége, és késett a döntés a létszámcsökkentésről is. A képtár kérdése a város és a megye közti augusztusi egyeztető ülésen napirendre kerül.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!