1500 kutya lepi el a várost

A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete nemzetközi CACIB kutyakiállítást tart szombaton és vasárnap Szombathelyen. A szépségversenyre 15 országból mintegy 1500 kutyát neveztek be. A kutyák fele külföldről érkezik a megyeszékhelyre. Az Oladi Általános Művelődési Központ udvarán felállított sátorban a megmérettetés két napja alatt más-más fajtájú ebeket láthatnak az érdeklődők. A rendezvény azért is népszerű a kiállítók körében, mert a hagyományokhoz hűen ezúttal is egy időben tartanak kutyakiállítást Szombathelyen és Oberwartban, így két nemzetközi elismerést is beszerezhettek egy hétvégén a tenyésztők. A versenyre bárki nevezheti kutyáját, de bizonyos követelményeknek természetesen meg kell felelnie az ebeknek - mondta el rádiónknak Pereszlényi István a MEOE helyi szervezetének titkára.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek