Elődöntős a női tőrcsapat

A lengyelek bravúros legyőzésével bejutott a legjobb négy közé a Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Kreiss Fanny összeállítású a magyar női tőrcsapat a sheffieldi vívó Európa-bajnokságon. Az már az elutazás előtt eldőlt, hogy a lengyelekkel kell majd kezdeni, és minden érintett tisztában volt vele: a továbbjutás sokat érhet az olimpiai kvalifikáció szempontjából. A magyarok képesnek tartották magukat arra, hogy kiharcolják a győzelmet, mivel korábban is szoros mérkőzéseket vívott a két ország válogatottja - igaz, az esetlegesen kiharcolt előnyöket Sylwia Gruchala a végére általában ledolgozta. Ezúttal viszont ez nem jött össze neki, az utolsó asszóra szűk (38-36) előnnyel pástra lépő Mohamed 7-4-re verte a lengyelek legjobbját. Előzőleg a magyarok jelentős vezetéshez jutottak, és most még az is belefért, hogy a nyolcadik párban Anna Rybicka egy 9-3-as menettel jelentősen faragott a lengyelek addigi hátrányából.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek