A Közútnak nincs elég pénze egy nagyobb újjáépítésre a térség úthálózatán. Korábban sem volt ez másként, a kiterjedtebb felújításokat inkább a Regionális Operatív Program finanszírozta. Horváth László megyei igazgató beszámolt róla, hogy saját fedezetből idén többnyire csak aszfaltoztak, elsősorban a főúthálózaton Szombathely és Bük térségében, összesen 450 millió forint értékben, és várható még egy harmadik ütem is az év folyamán. Hamarosan kezdődik egy burkolatjel festési program, addig is kátyúznak, tisztítják az árkokat, valamint folyamatosan kaszálják az út menti területeket, amihez 50 közmunkást foglalkoztatnak. Hozzátette, a 86-os út építése nem szorítja háttérbe a környékbeli utakat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!