Az elmúlt napok intenzív esőzése miatt szünetel a vörösiszappal szennyezett Torna-patak és a Marcal folyó mentesítése valamint az elbontott házak törmelékeinek elhordása - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Devecserben a malom területén folytatták a nagycsarnok mentesítését, a silókból hordják ki a még ott lévő iszapot. A kolontári halastó vizét szivattyúzzák, a Torna-patak és a Marcal folyó mentesítése azonban szünetel. A Mal Zrt. Ajka melletti egyik iszaptározójának gátja tavaly október 4-én szakadt át. Egymillió köbméternyi vörösiszap ömlött ki, az áradás elöntötte az említett három települést. A katasztrófában tízen meghaltak, több mint százhúszan megsérültek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!