A szentgotthárdi motorgyárban új csarnok épülete emelkedik ki a földből és várhatóan az ősszel szerkezetkész lesz − mondta a Napi Gazdaságnak Légrádi Edit, a General Motors Powertrain-Hungary Kft. szóvivője. A régi csarnok átépítése is folyamatban van, ide érkeznek az ősz folyamán az első gyártó gépek. Az 500 millió eurós beruházással a gyár kapacitása csaknem 500 ezer darab új motorral nő. A bővítés eredményeként három új motorcsalád gyártása kezdődik meg a városban. A majdani gyártás érdekében már az idén körülbelül száz fővel bővül az alkalmazotti létszám, közülük több mint hatvanat már fel is vettek az új projekthez − jegyezte meg Légrádi. Főként mérnököket és karbantartókat keresnek, az alkalmazotti létszám 2015-ig összesen 800 fővel bővül, a beszállítói körben pedig további 2500-3000 új munkahely jöhet létre.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!