Szombathelyen is dolgoznak a gyerekek

A 16 éves kor alatti diákok a szülő hozzájárulásával vállalhatnak csak munkát a nyári szünetben, ám mivel a hivatalos álláspont szerint nincs gyermekmunka Magyarországon így semmilyen törvény nem védi őket, ezért gyakran nem kapják meg a fizetésüket – olvasható az országos sajtóban. Gadóczy József, a Rébusz iskolaszövetkezet régióvezetője tájékoztatott, hogy a szorgalmi időszakon kívül náluk munkát vállaló diákoknak körülbelül a 20%-a 15 és 16 év közötti, de nem jellemzőek az elmaradt munkabérekre vonatkozó panaszok. A diákok részéről gyakori hiba, hogy elfelejtik aláíratni a jelenléti ívüket, ezt azonban hamar lehet orvosolni. Hozzátette, hogy a tanuló a saját védelme érdekében jobban teszi, ha iskolaszövetkezeten keresztül vállal munkát.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek