Ünnepélyes keretek között adták át a répcelaki vízelvezető rendszert. A 96 millió forint uniós támogatással és 113 millió forint összköltséggel megvalósult beruházás jelentős lépés a település belterületi vízrendezésében. A közel háromezer lakosú településen a csapadékvíz elvezetése korábban csak részben volt megoldott. Az egyes kapubejárók átereszeinek szűk keresztmetszete a csapadékvíz gyors elvezetését még inkább akadályozta. Ezért is volt időszerű a vízelvező rendszer korszerűsítése, megépítése. A beruházás célja az volt, hogy a hóolvadásból, esőből és feltörő talajvízből keletkező elöntéssel veszélyeztetett területeken megoldást találjanak a befogadóig történő vízelvezetésre.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!