Ezt a a horvát turisztikai minisztérium közölte honlapján, írja az MTI. Damir Bajs miniszter tájékoztatása szerint minden fő piacról növekedett a vendégek száma, de a legnagyobb mértékben a magyaroké. A magyarországi turisták száma 13,5 százalékkal, az általuk eltöltött vendégéjszakáké pedig 12 százalékkal emelkedett, az osztrákok 10,6, a szlovének 5 százalékkal voltak többen a múlt évihez képest. Tavaly júliusban 103 ezer magyar vendég 611 ezer éjszakát töltött Horvátországban. Az év első hét hónapját tekintve nyolc százalékkal bővült a horvát turizmus, így a tavalyinál csaknem félmillióval több, összesen 6,2 millió vendég látogatott az országba.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!