A Privátbankár beszámolója szerint az évekig tartó veszteségek, a fájdalmas átalakítások és több ezer munkahely megszüntetése után már nyereséget tudott felmutatni az Opel a második negyedévben. Az anyavállalat, a General Motors közlése szerint a csoport európai érdekeltsége 102 millió dollár adózás előtti eredményt ért el, ezen a soron egy évvel ezelőtt még 160 millió dollár volt a veszteség. A működési eredmény 100 millió dollár volt, egy évvel ezelőtt 200 milliót tett ki a veszteség. Az Opelnél 2010 elején kezdődött meg a kemény takarékossági kurzus azért, hogy ismét nyereségessé váljon a vállalat. Bezárták az antwerpeni gyárat, és Európa-szerte nyolcezer fős leépítést határoztak el. Volt idő, amikor még az Opel eladása is szóba került, de végül a GM megtartotta az európai márkát, sőt áldozott is a cég fejlesztésére. Ebbe a sorba tartozik a szentgotthárdi Opel-gyár bővítése: az új üzem alapkövét idén áprilisban rakták le. Az 500 millió eurós beruházás 2012 végére valósul meg.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!